مشخصات فردی و زندگینامه
نام:ابوالقاسم
نام خانوادگی:آرزومندی
پست الکترونیک:aarezoumandi@yahoo.com
تخصص ها:فقه و اصول ، اخلاق و عرفان

زندگی نامه

 تحصیلات رسمی خود را تا سوم دبیرستان ادامه دادم. از سال 1367 وارد حوزه علمیه شدم و دروس سطح خود را به جز سه درس به پایان رساندم. از سال 1377 وارد عرصه مطبوعات شدم و مقالات متعددی را در نشریات مختلف به چاپ رساندم. تعدادی مقاله نیز در شرح حال عالمان بزرگوار تشیع نگاشته ام که در کتاب گلشن ابرار، جلدهای سوم، چهارم، و پنجم به چاپ رسیده است.

در سال1391 کتابی با عنوان" دریای بی ساحل: چشم انداز حیات علمی و معنوی سید بحرالعلوم" به قم اینجانب منتشر شد که درباره شخصیت معروف شیعی علامه سید محمدمهدی طباطبایی معروف به سید بحرالعلوم یا علامه بحرالعلوم است.

علاوه بر اینها، به کار ویراستاری کتب و مجلات و مقالات متعدد و متنوع نیز اشتغال داشته ام و هنوز در این زمینه فعالیت دارم.   از جمله فعالیت های ویرایشی اینجانب، ویراستاری مجلات آیینه پژوهش، فقه( کاوشی نو در فقه اسلامی، سروش وحی( وابسته به جامعة القرآن)، کوثر( وابسته به حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها که اکنون دیگر منتشر نمی شود) و... مجلات دیگر. ویرایش تعداد بسیار زیادی  از کتب  نیز حاصل فعالیت بنده در حوزه ویرایش بوده است؛ مانند: جمع پریشان، اخلاق ایزدی، اعتکاف، شورا در فتوا، ماهیت حکم ظاهری، نقش قبیله خزاعه در تغییرات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جهان اسلام، فرهنگ برنامه درسی مبتنی بر تفسیر تسنیم و.... طبیعی ست که این حجم از فعالیت ویرایشی که تعدادشان به ده ها مقاله و مجله و کتاب می رسد، حاصل حدود 20 سال اشتغال به کار پر زحمت و دقیق ویراستاری ست.

ضمنا بنده تاکنون مدیریت چندین کتابخانه را بر عهده داشته ام و دروس خوشنویسی و قرآن را هم تدریس کرده ام.


شایان ذکر است که علاوه بر تحصیلات حوزوی،مدرک کارشناسی مدیریت فرهنگی را نیز اخذ کرده ام.